ZLATÝ IDET 2017 VYHRÁL AGADOS

zlat Firma Agados odhalila na letošním Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně novinku - mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga). 

Firma Agados odhalila na letošním Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně novinku - mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga). Slavnostní křest nového typu polní kuchyně proběhl ve středu 31.5.2017 na brněnském veletrhu za účasti ministra obrany Martina Stropnického, zástupců firmy Agados, odborné veřejnosti a návštěvníků veletrhu. Polní kuchyně, kterou vyvinula společnost Agados, by měla mířit na český i zahraniční trh. Na veletrhu získala ocenění 1. místo v soutěži Zlatý IDET. V rámci veletrhu vystavuje Agados další projekty pro bezpečnostní složky.

 

Mobilní kuchyně je určena k rychlé a efektivní produkci většího množství teplé stravy v polních podmínkách. Využití najde nejen ve vojenství, ale také při záchranných akcích. Dosud česká armáda a další bezpečnostní složky v ČR využívají mobilní kuchyni PK60, která je na trhu už 60 let.

 

Nově vyvinutá mobilní polní kuchyně PK4 (Kaga) splňuje všechny současné požadavky. "Jsme rádi, že na veletrhu můžeme novinku představit české i zahraniční odborné veřejnosti. Jde o systém přívěsové polní kuchyně. Jednoduše se uvede do provozu, snadno se ovládá a je vyrobena z kvalitních materiálů. Má za sebou terénní zkoušky a lze v ní připravit kompletní menu až pro 350 osob," uvedl Petr Ostrý, jednatel společnosti Agados.

 

Mobilní kuchyně obsahuje modul na smažení, pečení, vaření pod tlakem, varný modul a konvektomat. Základní moduly lze volně konfigurovat a dále je rozšířit o modul chlazení, mrazení nebo modul k uskladnění příslušenství. Moduly lze použít na přívěsu nebo samostatně. Podvozek kuchyně umožňuje přesun v obtížném terénu.


Mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga) vyvinula firma Agados, která je specialistou na vývoj a výrobu přívěsů. Má zkušenosti rovněž s dodávkami pro zahraniční armády. Moduly z vysoce kvalitní oceli navrhla firma Futuretech.

zlat___idet.jpg

IMG_1395.CR2.jpg

IMG_1443.CR2.jpg

IMG_1453.CR2_1.jpg