Spec.projekty

Speciální projekty V letošním roce jsme veřejnosti představili NOVINKY z oblasti našich speciálních projektů na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně. Polní kuchyně PK 4 (KAGA) získala získala ocenění 1. místo v soutěži Zlatý IDET.  Nyní Vám nabízíme možnost seznámit se podrobněji s těmito produkty ...                                                

PK 4 (KAGA)                                                                            

                      

Evoluce ve světě polních kuchyní                                                        

Hlavní motivací k výrobě mobilní polní kuchyně PK 4 (KAGA) byla skutečnost, že poslední výrobek tohoto druhu je využíván již 60 let. Stará kuchyně PK 60 je dodnes využívána Armádou ČR i složkami Integrovaného záchranného systému. Proto bylo potřeba vyvinout novou polní kuchyni, která splňuje všechny současné požadavky. PK 4 umožňuje snadnou manipulaci a uvedení do provozu. Je mobilní, flexibilní, vyrobená z vysoce kvalitních materiálů a úspěšně prošla terénními zkouškami.

 Výhody :

 • Podvozek umožňuje přesun PK 4 v obtížném terénu
 • Rychlé a jednoduché uvedení PK 4 do provozu
 • Používání modulů na přívěsu a rovněž možnost samostatného použití
 • Modulární design umožňující flexibilní použití pro přípravu široké škály pokrmů

Popis kuchyně:

Díky své modulární konstrukci je systém přívěsové polní kuchyně PK 4 (Kaga) možno uzpůsobit kuchařským zvyklostem jakékoliv skupiny uživatelů při provozu v polních podmínkách. Zvláštním prvkem PK 4 jsou čtyři neobsazená modulární místa na terénním jednoosém přívěsu, která je možno volně konfigurovat podle individuálních požadavků. Systém je možno připravit k použití do 30 minut a v závislosti na konfiguraci zařízení je systém PK 4 vhodný k vaření kompletního menu až pro 350 osob. Při záchranných operacích je podle konfigurace zařízení možno zajistit jednoduché jídlo až pro 900 pracovníků v jedné směně.

PŘEHLED VARNÝCH MODULŮ

Všechny moduly polní kuchyně jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli a zajišťují nejvyšší hygienickou úroveň. Zaoblené rohy modulu polní kuchyně a bezespárový design umožňují pohodlné a důkladné vyčištění s vynaložením minimálního času a prostředků v souladu s konceptem HACCP (Hazard analysis and critical control points). Polní kuchyni PK 4 je možno používat s různými hořáky, např. tlakovým, atomizačním a plynovým hořákem nebo hořákem na pevné palivo. Všechny navrhla společnost Futuretech.

 1. Modul na smažení – pečení 25 / 78 L

Modul trouby na opékání je mobilní a je možné jej provozovat jako součást Mobilní polní kuchyně PK 4 nebo jako samostatnou varnou jednotku. Umožňuje různé způsoby úpravy jídla, jako je vaření, blanšírování / pošírování, dušení a vaření v páře, restování, smažení, pečení a uchování teploty pokrmů.

 2. Modul 125 L pro vaření pod tlakem, dvoustěnný

Dvoustěnný tlakový varný kotel o objemu 125 l lze používat samostatně. Je mobilní a je  možné jej provozovat jako součást Mobilní polní kuchyně PK 4 nebo jako samostatnou varnou jednotku. Varný modul se skládá z bezešvého vařáku z nerezové oceli a pláště z nerezové oceli, která splňuje nejvyšší hygienické normy.

 3. Varný modul 125 L, dvoustěnný

Dvoustěnný varný kotel o objemu 125 l umožňuje různé způsoby úpravy jídel, jako je vaření, blanšírování/ pošírování, dušení a vaření v páře. Všechny části přicházející do styku s potravinami jsou vyrobeny z bezešvé ušlechtilé oceli.

 4. Konvektomat

Konvektomat KCS 15 MF spojuje funkci přípravy pokrmů v páře a horkovzdušné trouby. Díky technologii hořáku Multi-Fuel lze vyrábět teplo ve varném prostoru nezávisle na zdroji energie (např. kerosin, nafta, petrolej). KCS 15 MF lze samozřejmě provozovat pomocí konvenčního připojení 220 V, přičemž pro provoz stačí malý generátor o výkonu 1,5 kVA.

 DALŠÍ MOŽNÉ ROZŠÍŘENÍ MODULŮ

5. Modul pro smažení 70 L

Modul varné trouby na pečení a opékání lze používat v Mobilní polní kuchyni PK 4 nebo jako samostatnou varnou jednotku. Je obzvlášť vhodná k přípravě velkých i menších kusů masa jako jsou steaky.

 6. Modul k uskladnění příslušenství

Modul k uskladnění příslušenství je mobilní a lze jej používat v PK 4. Modul má pracovní desku z nerezové oceli.

 7. Modul chlazení 400 L

Tento modul k chlazení lze používat v Mobilní polní kuchyni PK 4. Je připravený k použití okamžitě po příjezdu na stanoviště a umožňuje dlouhodobý přísun čerstvého ovoce, zeleniny, masa, uzenin, sýru, vajec a mléčných výrobků. Modul chlazení je možné provozovat při okolní teplotě do +49 °C. Jedná se o zařízení vyžadující připojení k elektrické energii, tj. 220 V 50 Hz.

 8. Modul hlubokého zmrazení 400 L

Modul mrazáku o objemu 400 l je určený pro dlouhodobé skladování potravin, které uchovává čerstvé, bez ztráty výživných látek a vitamínů. Je možné jej provozovat při okolní teplotědo +49 °C. Modul mrazáku 400 L vyžaduje připojení k elektrické energii, tj. 220 V 50 Hz.

Technické údaje :

 • Rozměry (dך×v) : 4.100×2.250×2.850 mm
 • Celková hmotnost max. : 2.100 kg
 • Celá menu až 250 – 350 osob
 • Jednoduchá jídla až 800 – 900 osob

PK 4 - obrázek č.8
PK 6 (KAGA)                                                                            

                  

Popis kuchyně :

Díky své modulární konstrukci je mobilní polní kuchyň možno uzpůsobit jakékoli skupině uživatelů při provozu v polních podmínkách. Charakteristickým prvkem pro PK6 je šest míst pro konfiguraci libovolné sestavy varných modulů na dvouosém podvozku. Sestavu lze operativně konfigurovat dle specifických podmínek a požadavků uživatele. Systém je možno sestavit do 30 minut v závislosti na konfiguraci. Je vhodný jak pro přípravu kompletních menu, tak pro zajištění vysokého počtu jednoduchých jídel. Všechny moduly polní kuchyně jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli a zajišťují nejvyšší hygienickou úroveň v souladu s konceptem HACCP (Hazard analysis and critical control points).

PŘEHLED VARNÝCH MODULŮ

1. Modul na smažení – pečení 25 / 78 L
Modul trouby na opékání je mobilní a je možné jej provozovat jako součást Mobilní polní kuchyně PK 6 nebo jako samostatnou varnou jednotku. Modul trouby na opékání umožňuje různé způsoby úpravy jídla, jako je vaření, blanšírování / pošírování, dušení
a vaření v páře, restování, smažení, pečení a uchování teploty pokrmů.

2. Modul 125 L pro vaření pod tlakem, dvoustěnný
Dvoustěnný tlakový varný kotel o objemu 125 l lze používat samostatně. Je mobilní a je možné jej provozovat jako součást Mobilní polní kuchyně PK 6 nebo jako  samostatnou varnou jednotku. Varný modul se skládá z bezešvého vařáku z nerezové oceli a pláště z nerezové oceli, která splňuje nejvyšší hygienické normy.

3. Varný modul 125 L, dvoustěnný
Dvoustěnný varný kotel o objemu 125 l umožňuje různé způsoby úpravy jídel, jako je vaření, blanšírování / pošírování, dušení a vaření v páře. Všechny části přicházející do styku s potravinami jsou vyrobeny z bezešvé ušlechtilé oceli.

4. Konvektomat
Konvektomat KCS 15 MF spojuje funkci přípravy pokrmů v páře a horkovzdušné
trouby. Díky technologii hořáku Multi-Fuel lze vyrábět teplo ve varném prostoru nezávisle na zdroji energie (např. kerosin, nafta, petrolej). KCS 15 MF lze samozřejmě provozovat pomocí konvenčního připojení 220 V, přičemž pro provoz stačí malý generátor o výkonu 1,5 kVA.

DALŠÍ MOŽNÉ ROZŠÍŘENÍ MODULŮ

5. Modul pro smažení 70 L
Modul varné trouby na pečení a opékání lze používat v Mobilní polní kuchyni PK 6
nebo jako samostatnou varnou jednotku. Je obzvlášť vhodná k přípravě velkých
i menších kusů masa jako jsou steaky.

6. Modul k uskladnění příslušenství
Modul k uskladnění příslušenství je mobilní a lze jej používat v PK 6. Je určený
k uskladnění příslušenství a má pracovní desku z nerezové oceli.

7. Modul chlazení 400 L
Tento modul k chlazení lze používat v Mobilní polní kuchyni PK 6. Je připravený k použití okamžitě po příjezdu na stanoviště a umožňuje dlouhodobý přísun čerstvého ovoce, zeleniny, masa, uzenin, sýru, vajec a mléčných výrobků. Modul chlazení je možné provozovat při okolní teplotě do +49 °C. Jedná se o zařízení vyžadující připojení k elektrické energii, tj. 220 V 50 Hz.

8. Modul hlubokého zmrazení 400 L
Modul mrazáku o objemu 400 l je určený pro dlouhodobé skladování potravin, které
uchovává čerstvé, bez ztráty výživných látek a vitamínů. Je možné jej provozovat
při okolní teplotě do +49 °C. Modul mrazáku 400 L vyžaduje připojení k elektrické
energii, tj. 220 V 50 Hz.

9. Nádrž na pitnou vodu
Nádrž o objemu 0,5 m3, plnění hadicí D25. Nádrž je vybavena čisticím otvorem a odkalovací miskou s výpustným ventilem. Součástí nádrže je výsuv s nosností
300 kg (např. pro umístění centrály).

10. Zásobník na termoboxy

Technické údaje

 • Rozměry (dך×v) : 6.750×2.550×2.800 mm
 • Celková hmotnost 3.400 kg
 • Počet porcí dle konfigurace kuchyně

ÚPRAVNA VODY (UVA 500)

Integrované mobilní zařízení pro úpravu vody

                            


Základním určením jednotky je úprava znečištěné vody (biologicky, chemicky, radioaktivně, solí)na vodu pitnou. K tomuto účelu slouží zařízení Waterclean 500–RO firmy Futuretech, které kombinuje různé fyzikální a chemické principy a zaručuje účinnou úpravu vody v širokém spektru škodlivin. Nedílnou součástí je i filtr pevných částic a vybavení pro vyčistění samotného zařízení. Dalším zařízením umístěným na jednotce je elektrický chlorinátor určený k aktivní výrobě chloru pro dezinfekční účely z jedlé soli, jehož použitím odpadá přeprava a skladování nebezpečných chemikálií.
Chlor slouží k ochraně upravené pitné vody před opětovnou kontaminací  choroboplodnými zárodky. Pro zabezpečení chodu jednotky v polních podmínkách je podvozek osazen elektrocentrálou odpovídajících parametrů a výkonů.
Úpravna vody UVA 500 je umístěna na stejném typu podvozku jako ostatní produkty firmy AGADOS navržené pro použití v armádě a složkách Integrovaného záchranného systému. Jedná se tedy o jednonápravový odpružený podvozek, o celkové hmotnosti 2.000 kg. Přívěs je vybaven výškově stavitelnou ojí umožňující připojení za tažná vozidla různých typů, dle výšky a typu tažného zařízení daného vozidla. Dále je celá jednotka překryta plachtou s výklopnou konstrukcí, která slouží k překrytí pracovního prostoru jednotky. Na podvozku jsou umístěny uzamykatelné boxy pro uložení  nezbytného příslušenství a chemikálií. Pracoviště je vybaveno osvětlením.

Výhody :

 • Robustní podvozek umožňuje pohyb v obtížném terénu
 • Snadné uvedení do provozu, jednoduchá manipulace
 • Variabilita přípojných zařízení (koule, oko atd.)
 • Použití výškově stavitelné oje

Technické údaje :

 • Rozměry (dך×v) 4.100×2.250×2.850 mm
 • Celková hmotnost 2.000 kg
 • Výkon jednotky až 550 ℓ/hodinu | 13.200 ℓ/den
 • Výroba chlóru až pro 6000 ℓ/hodinu

Úpravna vody - obrázek č.2


CISTERNA (NAVA 2000)

Mobilní cisterna pro přepravu 2000 l pitné vody

                    


Cisterna NAVA 2000 je opatřena stejným typem podvozku jako ostatní jednoosé přívěsy firmy AGADOS navržené pro použití v armádě a složkách Integrovaného záchranného systému. Jedná se tedy o jednonápravový odpružený podvozek o celkové nosnosti 3.500 kg. Přívěs je vybaven výškově stavitelnou ojí umožňující připojení za tažná vozidla různých typů, dle výšky a typu tažného zařízení daného vozidla. Cisterna je navržena tak, aby svým tvarem kopírovala tvar a rozměry podvozku, použitý materiál Polystone splňuje hygienické požadavky určené pro výrobky přicházející do přímého styku s pitnou vodou. Tento materiál je certifikovaný.
Při konstrukci cisterny bylo použito všech konstrukčních prvků, které jsou zárukou správného provozu tohoto výrobku – vlnolamy, sací a plnicí potrubí, přepad atd. Obslužný prostor je v zadní části přívěsu, kde se mimo jiné nachází sací a plnicí potrubí, stavoznak, klíč k podzemnímu hydrantu, hadicový klíč, ventil pro obsluhu, schránka pro příslušenství, plnicí hadice B 75. Ve spodní části nádrže se nachází odkalovací miska a výpustný ventil nádrže, výtokové otvory a otvor přepadu.

Výhody :

 • Robustní podvozek umožňuje pohyb v obtížném terénu
 • Snadné uvedení do provozu, jednoduchá manipulace
 • Variabilita přípojných zařízení (koule, oko atd.)
 • Použití výškově stavitelné oje

Technické údaje :

 • Rozměry (dך×v) : 4.100×2.250×1.400 mm
 • Celková hmotnost : 1.020 kg (prázdná nádrž) 3.020 kg (plná nádrž)
 • Objem nádrže 2000 ℓ