Největší flotila balónů v ČR jezdí na přívěsech AGADOS

balon_mesto.jpg Firma AGADOS se zabývá výrobou přívěsů pro balóny již od svého vzniku. Přívěsné vozíky pro balóny se musí vypořádat často i s jízdou mimo zpevněný terén. Nároky na spolehlivost a konstrukci jsou proto velmi vysoké.

Historicky se osvědčily přívěsné vozíky VZ-26, VZ-30, VZ-31. V poslední době s rozmachem velkých balónů pro přepravu více osob se prosazují přívěsy DONA a ADAM.

Jednou z mnoha společností využívající přívěsy AGADOS je firma AVIATIK SERVIS, která provozuje horkovzdušné balony již od roku 1991 a dnes je jednou z největší firem pro vyhlídkové lety balonem v ČR. Společnost provozuje celkem 11 horkovzdušných balonů (1 sportovní speciál, 3 reklamní, 2 výcvikové a 5 pasažérských). 4 balony z této rodiny tvoří největší českou jednotnou balonovou flotilu o celkové kapacitě 22 osob + 4 piloti.

"S vozíky AGADOS jsme velmi spokojeni. Jejich provední (materiál i zpracování) naprosto vyhovuje využití i v těch nejnáročnějších podmínkách, při přepravě našich balonů po silnicích i dálnicích, po polních i lesních cestách, často i mimo cesty." říká Ing. Tomáš Stejskal, ředitel AVIATIK SERVIS společnost s r.o.

Létá se po celý rok a na celém území České republiky. Nejčastěji let balonem Olomouc, let balonem Jihlava, let balonem Pálava, let balonem Vysočina. Pro zájemce o privátní lety  let balonem pro dva i více osob. Více zjistíte na www.balon.cz a www.aviatik-servis.cz.

balon flotila